| Auteur |
Onderwerp  |
|
|
jimmaet
Finland
440 berichten |
Geplaatst - 08 nov 2025 : 14:08:16
|
Hoi, Vorige winter een extern tableau gemaakt, en er even mee gespeeld, totdat lente&zomer de baan op pauze zetten. Nu krijg ik 'm niet aan de praat. - Heb alle 51(?) plekken in de instructie kopl94.pdf doorgelezen, hoe een extern tableau te maken enz vooral pagina 246, 396 & 401.
- Bezetmelders in blokken aangegeven
- Handmatige wisselstraten aangemaakt
- Blokkleuren veranderen, wisselstraten werken met slepen, alle bezetmelders van de knoppen komen netjes door.
Maar ook maar enige invloed van knopjes op wat de baan doet? Ho maar!
Dus wat mis ik?
Download Attachment: Saunabaan-4.zip 74,79 KB

Kees Visser Rond de Finse Saunazolder 70m hoofdlijn met DR5000, BMD16N-SD LDT S-Dec4 en OC32. Fins landschap, NL en FIN materieel |
|
|
hubertus
Netherlands
2094 Posts |
Geplaatst - 09 nov 2025 : 11:15:40
|
Het extern tableau in de Koploper terminologie, gebruik je bij automatisch rijden. De rijmogelijkheden die je bij automatisch rijden hebt, heb je ook bij een extern tableau. Soms zelfs wat meer, want met het inschakelen van je extern tableau kun je ook variabele routes uitschakelen. Het enige wat je met het tableau doet, is een bestemmingsblok plaatsen bij de loc.
Ik heb het geprobeerd bij een trein vanuit blok 106 en dat werkt zoals het hoort. De trein stopt in blok 115 en aangezien je daarna alleen maar naar blok 43 mag, is dat ook de enige rijweg op je externe tableau die iets doet. Wil je meer mogelijkheden hebben, moet je dat bij onderhouden blokken aangeven. Eventueel kun je dan met variabele routes de mogelijkheden weer beperken en die routes kun je dus weer uitschakelen als het extern tableau actief is.
Tot zover heb je geen handmatige wisselstraten nodig. Als je die wel hebt, kun je een punt handmatige wisselstraat koppelen aan een fysieke knop van je tableau (via Wissel/Waar in blok/bezet bij in onderhouden baanoverzicht). Dan kun je dus via je tableautje handmatige wisselstraten bedienen. Die koppeling heb je nog niet gemaakt.
Wat je nog moet doen, ligt er dus aan wat je wilt. Dubbel gebruik is trouwens ook mogelijk als je bij het extern tableau kiest voor 1 knop bediening. Afhankelijk hoe je vervolgens de knoppen op je tableau indrukt, krijg je dan of een handmatige of een automatische rijweg.
groet, Huub |
 |
|
|
jimmaet
Finland
440 Posts |
Geplaatst - 09 nov 2025 : 16:38:02
|
quote: Oorspronkelijk geplaatst door hubertus
Dank weer Huub, Onderhand ook die punten aangemaakt, en nu kan ik dus ook met de hand rangeren via de wisselstraten. Probleem: hij maakt nu ook tijdens automatisch rijden de handmatige straat aan, die dan bezet is en eerst vrijgemaakt moet worden. Daar zoek ik dus nog even. Het beste voor mij zou handmatig zijn, mèt volgen waar de lok staat om later weer automatisch op te kunnen sturen. Nog even verder puzzelen.
Kees Visser Rond de Finse Saunazolder 70m hoofdlijn met DR5000, BMD16N-SD LDT S-Dec4 en OC32. Fins landschap, NL en FIN materieel |
 |
|
|
hubertus
Netherlands
2094 Posts |
Geplaatst - 09 nov 2025 : 17:19:09
|
Ik snap niet goed wat je met je probleem bedoelt. Koploper gaat niet uit zichzelf handmatige wisselstraten zetten.
Maar als je tableau alleen voor handmatige wisselstraten wilt gebruiken, zou ik het externe tableau uitgeschakeld laten. Dat bereik je door bezetmeldpunt 9.15 niet bezet te melden.
groet, Huub |
 |
|
|
jimmaet
Finland
440 Posts |
Geplaatst - 16 nov 2025 : 10:36:48
|
quote: Oorspronkelijk geplaatst door hubertus
Maar als je tableau alleen voor handmatige wisselstraten wilt gebruiken, zou ik het externe tableau uitgeschakeld laten. Dat bereik je door bezetmeldpunt 9.15 niet bezet te melden. groet, Huub
Hoi Huub, Even goed uitgeprobeerd. 9.15 uit: Kan wisselstraten zetten, bij het zetten van de volgende wordt de vorige vrijgegeven, vrijgeven kan ook met dubbel klikken op één van de punten. Géén treinvolging van blok naar blok, voor KL blijft 'ie staan waar hij was. Dus einde handsessie even naar de PC opschonen. 9.15 aan: Zet de wisselstraat èn bestemmingsblok, maar de straat blijft dan nog bezet, totdat ik dubbelklik, dan pakt de bestemming de wisselstraat over en gaat het rijden. Geen verschil tussen 1- en 2-knopsbediening gezien. Of om preciezer te zijn: Lijkt van doen hebben met de wachttijd tussen knop 1 en 2... Nog even tweaken.
En een rariteit: Uit 41 in 40 wil hij met knoppen niet terug naar 41. Alle anderen kan ik hem netjes omkeren waar ik wil. Vinkje staat goed m.i.
Ik kan in ieder geval lekker rangeren, dat is al heel wat. Als je nog een tip hebt, prima, anders: Op naar de feestdagen!+
Kees Visser Rond de Finse Saunazolder 70m hoofdlijn met DR5000, BMD16N-SD LDT S-Dec4 en OC32. Fins landschap, NL en FIN materieel |
Bewerkt door jimmaet op 16 nov 2025 10:44:30 |
 |
|
|
hubertus
Netherlands
2094 Posts |
Geplaatst - 17 nov 2025 : 18:44:44
|
Als je de punten handmatige wisselstraat koppelt aan de blokken en de blokken ook selecteert in de handmatige wisselstraten, zou je de loc moeten kunnen volgen.
groet, Huub |
 |
|
| |
Onderwerp  |
|
|
|