ben bezig met seinstelsel aan te maken. nu heb ik de volgende situatie: sein staat voor ingang meerdere rijwegen. klopt het dat het sein niet groen wordt maar geel blijft aangeven? mvg Fred
dat heb ik allemaal ingegeven doch het probleem zit bij seineigenschappen. daar kun je invullen : naar welke blokken. heb je 1 blok dan kun je volgend hoofdsein invullen, doch heb je bijvoorbeeld 3 blokken dan kun je volgend hoofdsein niet meer invullen
In de situatie die jij benoemt, vul je het volgende sein niet in bij de seineigenschappen (want dat kan inderdaad niet) maar in de wisselstraat.
Onderhouden -> Baan definities -> Baanontwerp -> Vastleggen wisselstraten Dan heb je in Tool: wisselstraten de mogelijkheid het Volgend sein te kiezen (3e veld van boven).
ik denk dat het volgende aan de hand is. Het volgende sein staat op rood waardoor het sein hiervoor op geel komt te staan, daar het een kopstation betreft zal deze situatie nooit veranderen.
Bewerkt door fredamsterdam op 16 jul 2025 20:47:53