"Stop na laatste item" door willekeurige melder laten bepalen
Geprint door: Koploperforum Digitale Treinbesturing
Webadres onderwerp: https://www.koploperforum.nl/topic.asp?TOPIC_ID=7316
Geprint op: 31 jul 2025
Onderwerp:
Auteur onderwerp: henkvegter
Onderwerp: "Stop na laatste item" door willekeurige melder laten bepalen
Geplaatst op: 30 jul 2025 17:11:43
Bericht:
Ik gebruik vaste route's. In het locomotief venster staat een vinkje "stop na laatste item". Als dit aangevinkt is, wordt de vaste route aan het einde gestopt en niet herhaald. Als dit niet aangevinkt is, kan de route herhaald worden.
Is er een mogelijkheid om bij het bereiken van een willekeurige melder, dit vinkje (eenmalig) aan of juist uit te zetten?
Dus: melder x wordt bereikt, dan wordt (eenmalig) bij locomotief y het vinkje UITgezet, en bij locomotief z juist AANgezet. Met x, y en z vrije keuze. Als een soort achtergrond scripts.
Zo zou ik het starten van de vaste routes om en om kunnen laten plaatsvinden.
Ik ben benieuwd.
Reacties:
Reageer op auteur: Wim Romijn
Gereageerd: 30 jul 2025 17:41:24
Bericht: Met speciale acties kan je een vaste route opstarten. Als je dat doet met een logische actie die geactiveerd wordt door bijvoorbeeld een melder dat lukt dat.
Dan krijg zoiets:
Download Attachment: Naamloos.jpg 135,15 KB
Mvtgr,
Wim Romijn. N - YaMoRc YD7001 - loconet
Reageer op auteur: hubertus
Gereageerd: 30 jul 2025 18:39:37
Bericht: De vraag is een beetje algemeen. Ik weet niet wat je precies wilt, maar als je bij de vaste route kiest voor automatisch verder rijden, bereik je in elk geval hetzelfde als met het betreffende vinkje.
Huub
Reageer op auteur: henkvegter
Gereageerd: 30 jul 2025 20:16:41
Bericht: Huub en Wim dank, ik zal de suggestie van Wim uitproberen en dan kom ik er nog op terug.
Reageer op auteur: phdirk
Gereageerd: 30 jul 2025 21:46:22
Bericht: Hallo Henk,
Naast de manier die Wim gebruikt en die ik ook wel gebruik, bereik ik wat jij wilt ook op een andere manier. De vaste route wordt altijd herhaald, maar in het tweede blok zit een verplichte stop, waarbij pas wordt doorgereden als een logische actie aan een bepaalde voorwaarde voldoet. Zo kun je vrij eenvoudig bepalen wanneer een vaste route wel of niet moet worden voortgezet. De truc daarbij is het tweede blok van de vaste route goed te kiezen, want met het beginblok (richtingsblok) werkt dat niet.
Met beste groeten Dirk bj1953 HO=TC/IBII
Reageer op auteur: henkvegter
Gereageerd: 30 jul 2025 22:06:17
Bericht: Ok de tip van Wim werkt.
Ik pas dit zo toe: 4 parallelle kopsporen (stootblokken), op elk spoor staat een trein die een vaste route rijdt op een soort paradespoor, en dan (na keren) terugkeert op datzelfde kopspoor.
Bij het voltooien van de vaste route wordt het automatisch rijden van die loc gestopt. En wordt door het bereiken van de eindmelder (vlak voor het stootblok) de vaste route op het volgende kopspoor (met de tip van Wim) gestart. Na voltooien van de 4e vaste route wordt opnieuw de 1e gestart. Zo wisselen ze elkaar mooi af.
Wel verschijnt nu steeds hinderlijk het locvenster van elke loc die de route voltooid heeft, omdat die door Koploper op "handmatig" wordt gezet. Kan ik dat nog voorkomen?
phdirk dank voor je tip. Helaas heb ik te weinig ruimte om een trein te laten wachten in een tweede blok.
Reageer op auteur: hubertus
Gereageerd: 31 jul 2025 08:36:07
Bericht: Voor de manier van Dirk heb je zeker ruimte, hoogstens dat je de vaste routes in een ander blok moet laten starten dan je nu doet. Dan voorkom je ook dat je locs overschakelen op handmatig. Dat moet je eigenlijk niet willen als je toch niet van plan bent handmatig te gaan rijden met die loc.
Andere mogelijkheid is het gebruik van een blokgroep. Maak voor die vier sporen een blokgroep aan, minimale bezetting 3 en vertrek volgens FIFO. Dan één keer die vier sporen in de gewenste uitrijvolgorde vullen en je hebt er verder geen omkijken meer naar.
Huub
Koploperforum Digitale Treinbesturing : https://www.koploperforum.nl/
© EKweb 2006
|