Print deze pagina | Sluit het venster

Ongecontroleerd rijden.

Geprint door: Koploperforum Digitale Treinbesturing
Webadres onderwerp: https://www.koploperforum.nl/topic.asp?TOPIC_ID=3567
Geprint op: 10 jun 2026

Onderwerp:


Auteur onderwerp: Veroen
Onderwerp: Ongecontroleerd rijden.
Geplaatst op: 23 okt 2011 09:15:31
Bericht:

Beste koplopers,
De laatste tijd vertrekken vanaf mijn schaduwstation af en toe plotseling een of twee treinen zonder reservering van een blok. De noodknop helpt dan niet en ik moet - om de zaak in de hand te krijgen - de spanning van de Lenz centrale en Digirails versterkers uitschakelen! De randapparatuur is van Lenz en Littfinski.
Als ik hierna de spanning weer inschakel en de betreffende trein(en) uit het blok in het schaduwstation, waar de treinindicatie nog steeds staat, haal en daarna weer invoer in het blok waar de trein dan staat rijdt alles weer normaal.
Ik heb de nieuwste koploperversie geinstalleerd.
Wie kent dit fenomeen?
Coen.

Reacties:


Reageer op auteur: hubertus
Gereageerd: 23 okt 2011 09:45:33
Bericht:

Toevallig Lenz decoders die in de loc zitten?
Daar heb ik het nog wel eens mee gehad.
Uitzetten van de mogelijkheid om analoog te rijden helpt vaak.

Huub


Reageer op auteur: Agebe
Gereageerd: 23 okt 2011 11:14:59
Bericht:

Hallo Coen,

Bij bepaalde type lenz decoders treedt dit verschijnsel op.
Zoals Huub al vermelde. Voor de LE1025/1035 weet ik geen oplossing.(vervangen)
Bij andere decoders Analoog rijden uit schakelen ( in CV29).
Wel vind ik het vreemd dat jouw centrale niet op uit gaat bij een noodstop.
Op mijn baan gaat alles uit als ik op escape druk. (of rode spiegel-
ei.(F5))
Bovendien heb ik altijd spookmeldingen aanstaan, zodra een trein in een niet gereserveerd blok komt schakelt alles af.

Mvg Ab

(Koploper,ECOS-IB,HSI-88,3x tams booster B1, HO, NS)


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 23 okt 2011 19:24:39
Bericht:

Ik heb 2 digirails en de rest Esu 3e en 4e generatie. Ik zal sppokmelding eens aanzetten.
Coen.


Reageer op auteur: hubertus
Gereageerd: 23 okt 2011 20:02:43
Bericht:

Maar welke decoders geven problemen, willekeurig?
Met Esu's heb ik het probleem namelijk nog nooit gehad.
Digirails ken ik niet.

Spookmelding aanzetten verhelpt trouwens niet het probleem, beperkt hoogstens de gevolgen.

Huub


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 23 okt 2011 20:04:51
Bericht:

In CV29 de mogelijkheid voor het rijden met een analoge spanning uitzetten, helpt in 99.9% van deze gevallen.

Mvg
Wim.


Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: teppp01
Gereageerd: 24 okt 2011 11:46:54
Bericht:

hallo heren,

dit verschijsel heb ik ook bij 2 lok's met een le1025/1035, waarbij analoog uit staat.
als er geen treinen rijden en ik laat de centrale aan staan dan gaan deze gagarandeerd na ongeveer 2 min. aan de loop.
ik heb dit voorlopig op gelost door de centrale na 1 min uit te laten schaken als er geen treinen loop is.

uiteindelijk zal ik de decoders gaan vervangen.

mvg
piet Tepper

Rij sinds 8 jaar met Koploper, Intellibox en Trix Express met OC32 en dec63


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 25 okt 2011 01:37:16
Bericht:

Het is een beetje laat geworden maar ik had tot 2 maal toe wederom het probleem van ongecontroleerd rijden. Het blijkt dat er in het betreffende treinstel geen Esu maar een Zimo ( Philotrain!) decoder is geinstalleerd.
Voorts sloeg na ze storing de hele baan op tilt toen ik 2 loks met Esu decoders in tractie wilde laten rijden. Ik kreeg navolgende melding: " Access violation at adress 00694260 in module ' koploper exe' read of addres 000001FC ".
Hierna computer geforceerd afgesloten, koploper opnieuw geinstalleerd en back up uitgevoerd. Computer hierna weer afgesloten en opnieuw opgestart waarna het geheel weer werkte.
Nu eerst maar eens slapen want dit gaat boven mijn pet.
Coen.


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 25 okt 2011 11:52:26
Bericht:

Waarom je koploper dan opnieuw installeerd is mij niet helemaal duidelijk, je kunt koploper na deze foutmelding gewoon weer opstarten, mogelijk ben de lok posities kwijt.

Mvg
Wim.


Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 25 okt 2011 13:55:36
Bericht:

Wim,
Ik heb koploper opnieuw geinstalleerd omdat ik deze niet meer opgestart kreeg. Nadat ik opnieuw had geinstalleerd liep alles wee. Vanavond eens kijken hoe alles loopt, het was gisteravond een beetje laat gwworden om nog uitgebreid te testen.
Groet,
Coen.


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 25 okt 2011 16:00:52
Bericht:

quote:
Oorspronkelijk geplaatst door Veroen

Wim,
Ik heb koploper opnieuw geinstalleerd omdat ik deze niet meer opgestart kreeg. Nadat ik opnieuw had geinstalleerd liep alles weer. Vanavond eens kijken hoe alles loopt, het was gisteravond een beetje laat geworden om nog uitgebreid te testen.
Groet,
Coen.


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 31 okt 2011 11:41:11
Bericht:

Ik heb inmiddels het volgende geconstateerd.
Nadat ik de Lenz LH100 handregelaar onder adres nr. 2. in Koploper heb vastgelegd schijnt de storing te zijn verholpen.
Mijn voornemen om Windows7 te vervangen door Windows XP heb ik voorlopig maar in de ijskast gelegd. Volgens mij ontstond mijn probleem na een automatische update van Windows7.
Coen.


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 04 nov 2011 08:45:17
Bericht:

Ondanks alle tot nu toe genomen maatregelen blijft de storing in de communicatie zich manivesteren.
Gisteravond afscheid genomen van Windows7 en weer de laatste versie van Windows XP geinstalleerd. Vanmiddag nieuwste Koploper versie downloaden en backup installeren.
Hopelijk is de communicatie hierna weer hersteld.
Ik hou jullie op de hoogte.
Coen.


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 05 nov 2011 08:53:19
Bericht:

Windows7 en Koploper blijken geen "vriendjes" te zijn. Na installatie van Windows XP en de laatste koploperversie ( build.3 ) loopt alles weer als een trein.
Is dit nu te wijten aan het feit dat Koploper niet meer wordt bijgewerkt?
Coen.


Reageer op auteur: hubertus
Gereageerd: 05 nov 2011 10:50:56
Bericht:

Nee. Ten eerste wordt koploper wel bijgewerkt.
Ten tweede werkt de combinatie Windows7 en koploper bij mij uitstekend.
Geen idee waarom het bij jou dan weer niet goed werkt.

Huub


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 05 nov 2011 18:11:00
Bericht:

Wist ik maar waarom het bij mij niet werkte! Ik krijg ook weinig of geen reactie op mijn vraag. Uit de sumiere reacties merk ik wel dat ik niet de enige ben.
Waarom werkt alles nu met dezelfde hardware onder Windows XP wel prima?
Coen.


Reageer op auteur: dentheo
Gereageerd: 05 nov 2011 23:16:21
Bericht:

quote:
Oorspronkelijk geplaatst door Veroen


Waarom werkt alles nu met dezelfde hardware onder Windows XP wel prima?
Coen.




USB -serieel omzetter driver misschien updaten naar Windows 7 ???

Theo vanop de heide.
N+SX+kpl+kplRsd


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 09 nov 2011 10:11:13
Bericht:

Ik dacht dat ik van het probleem van doorrijden af was maar gisteravond was het toch weer 2 keer raak!!!.
Mijn Artitec DE2 met sound ( ESU )en de mat.54 met een Zimo-decoder reden in het schaduwstation door het stopstuk langzaam door naar de hoofdbaan, wel met de verlaagde snelheid welke op het schaduwstation in Koploper is ingesteld.De overige loks en treinstellen met ESU/Zimo/Digirails en Lenz decoders stoppen goed.
Ik heb de Littfinski RS8 omgewisseld maar dit helpt niet.
Verplicht stoppen op stopstukken en spookmeldingen in Koploper zijn geactiveerd!
Het zal waarschijnlijk aan de decoderinstellingen van de betreffende treinstellen liggen, maar ik kan hieraan niets afwijkends vinden.
Wie heeft een advies?
Coen.


Reageer op auteur: dentheo
Gereageerd: 09 nov 2011 10:36:32
Bericht:

Rijden ze traag DOOR de stopsectie of zijn ze vertrokken zoals in de originele vraag ? En blijven ze rijden of stoppen ?

Theo vanop de heide.
N+SX+kpl+kplRsd


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 09 nov 2011 12:22:44
Bericht:

Beste Huub,
Ze rijden traag door en blijven doorrijden. Ik stop ze dan middels noodstop. Haal ze dan uit het blok en voer ze dan weer in het blok waar ik ze gestopt heb. Daarna middels een klik op het blauwe pijltje weer automatisch rijden.
Coen.


Reageer op auteur: hubertus
Gereageerd: 09 nov 2011 16:39:13
Bericht:

Ik kan er langzaam maar zeker weinig touw aan vastknopen.
Je begint met een probleem van plotseling vertrekkende treinen, halverwege dit draadje wordt dat een communicatieprobleem en inmiddels is het een probleem van niet stoppende treinen.

Dat laatste probleem lijkt me meest waarschijnlijk een probleem met een melder. In je rijwindow kun je zien welke melder wordt verwacht door koploper. Komt dat overeen met de melder die je fysiek op de baan gebruikt? En werkt die melder ook goed?

En wat bedoel je met: Verplicht stoppen op stopstukken (....) in Koploper zijn geactiveerd?

Huub


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 09 nov 2011 18:20:57
Bericht:

Huub,
Om met jouw laatste opmerking te beginnen. Onder het hoofdstuk " instellingen per database" heb ik "in stopsectie meteen stoppen" aangevinkt.

Dat mijn probleem is gewijzigd zoals door jou omschreven komt doordat ik steeds wijzigingen doorvoer om hopelijk langzaam tot de oplossing te komen.

Wat is er momenteel zo afwijkend aan mijn probleem!! Er zijn slechts 2 van de 15 geactiveerde treinen die fout reageren dus volgens mij moet ik het probleem toch bij de instellingen van de decoder van de beide treinstellen zoeken. Maar wat?
Coen.


Reageer op auteur: hubertus
Gereageerd: 09 nov 2011 18:44:49
Bericht:

quote:
Oorspronkelijk geplaatst door Veroen
Om met jouw laatste opmerking te beginnen. Onder het hoofdstuk " instellingen per database" heb ik "in stopsectie meteen stoppen" aangevinkt.


Maar weet je dan waar die optie voor is? Ik heb een beetje het idee dat je die aangevinkt hebt, zonder te weten wat het effect daarvan is.

Je kunt natuurlijk weinig dingen uitsluiten, maar de problemen die je beschrijft, lijken niet veel met elkaar te maken te hebben.
Bij het plotseling wegrijden, helpt de noodstop niet. Bij het niet stoppen in de stopsectie, helpt de noodstop wel. Dat wijst er toch wel heel sterk op dat er geen relatie tussen die twee problemen is.

Voor de helpers maak je het een beetje lastig door niet te melden welke adviezen je hebt geprobeerd en of je daarbij problemen bent tegengekomen.
Ik wil je graag helpen zoeken naar het probleem of de problemen, maar ik heb geen glazen bol waarin ik kan zien wat je gedaan hebt en wat niet.

Huub


Reageer op auteur: dentheo
Gereageerd: 09 nov 2011 19:27:35
Bericht:

quote:
Oorspronkelijk geplaatst door Veroen

Ze rijden traag door en blijven doorrijden.



Dat is meestal een teken dat de minimale snelheid van hun "treintype" te hoog staat tov de lengte van de stopsectie. Normaal stoppen ze dan wel, maar te ver, soms te ver.

Theo vanop de heide.
N+SX+kpl+kplRsd


Reageer op auteur: phdirk
Gereageerd: 09 nov 2011 20:58:09
Bericht:

Hallo Coen,

Hebben de twee "lastige" locs een ander type decoder dan alle andere? Het zou een probleem kunnen zijn dat een bepaald type decoder bij jou problemen geeft. Dat komt af en toe voor.

Met beste groeten
Dirk
HO=TC


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 10 nov 2011 16:33:01
Bericht:

Er zitten een Zimo en een ESU decoder in deze loks. De rest is over het algemeen ESU, Digirails,Lenz LE100 en Zimo.Langzaam wil ik alle loks/treinstellen voorzien van ESU decoders.

Met betrekking tot de opmerking over het activeren van "In stopcessie meteen stoppen" heb ik de helpfile nagelezen en daar staat: Als locomotief in stopsectie komt, zal zij meteen gestopt worden" Wat zou hier mis mee zijn?

Ik ga bij beide treinstellen de vinkjes bij "treinstel" verwijderen ondanks het feit dat de overige treinstellen waarbij dit aangevinkt is wel stoppen. Zoals ik al eerder opmerkte moet er iets in de lokfile aangevinkt of gewijzigd worden, maar wat?
In ieder geval vanavond maar weer verder speuren.
Coen


Reageer op auteur: dentheo
Gereageerd: 10 nov 2011 17:33:10
Bericht:

quote:
Oorspronkelijk geplaatst door Veroen



Met betrekking tot de opmerking over het activeren van "In stopcessie meteen stoppen" heb ik de helpfile nagelezen en daar staat: Als locomotief in stopsectie komt, zal zij meteen gestopt worden" Wat zou hier mis mee zijn?



Niets mis mee, stop is iets ruwer, maar het gebeurt dus niet. Dus het lijkt alsof koploper de bezetmelding niet "ziet".
Rijden die treinen toevallig met een stuurrijtuig vooraan dat slecht gedetecteerd wordt ?

Theo vanop de heide.
N+SX+kpl+kplRsd


Reageer op auteur: PaHaSOFT
Gereageerd: 10 nov 2011 18:16:23
Bericht:

Coen,

Wel even geheel overnomen uit de helpfile; daarin staat:

quote:
In stopsectie meteen stoppen

Als bij stopplaatsen in de baan de ruimte om netjes uit te rijden niet aanwezig is, kan deze optie worden aangezet. Als de locomotief in de stopsectie komt, zal zij meteen worden gestopt zonder netjes uit te rijden.


Dus eigenlijk alleen gebruiken als je stopsecties te kort zijn en anders gewoon niet gebruiken!



Mvg,
Paul.


Reageer op auteur: phdirk
Gereageerd: 10 nov 2011 19:24:03
Bericht:

Hallo Coen,

Ik kan met toch niet aan de indruk onttrekken dat het een elektronisch/elektrisch probleem is. Dat zit als ik je verhaal hoor niet in de decoders. Ik ga met Theo mee dat het waarschijnlijk meer te maken heeft met problemen in de detectie, cq. de verwerking ervan.
Ik ben er vrijwel zeker van dat het probleem niet in Koploper zit. Een vinkje weghalen bij treinstel gaat dan, denk ik, ook niet de oplossing brengen.
Over het meteen stoppen heeft de Meester zelf al een wijs advies gegeven.

Met beste groeten
Dirk
HO=TC


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 11 nov 2011 09:17:20
Bericht:

Beste Paul en Dirk,
Het weghalen van het vinkje bij "treinstel" heeft inderdaad niets uitgehaald.
Ik zal ook "stoppen in stopsectie" uitschakelen.
Technisch heb ik de bezet- en terugmelddecoder van Littfinski ( RS8 ) omgewisseld, Windows 7 vervangen door XP en de rails in schaduwstation gereinigd.
Wat mij bevreemt is dat alle overige loks en treinstellen in dezelfde stopsectie normaal stoppen.
Mijn akties van gisteravond hebben niets opgeleverd. Misschien dat het omwisselen van de decoder in de lok soulaas biedt. Heb een heel weekend om e.e.a. uit te proberen.
Geen Houten dit keer!
Heeft iemand nog een advies?
Coen.


Reageer op auteur: hubertus
Gereageerd: 11 nov 2011 09:40:55
Bericht:

Met flink tussen de regels doorlezen komen we steeds een stukje verder.

Als je die twee locs gewoon handmatig laat rijden, buiten koploper om, en je draait je regelaar direkt naar nul, stoppen de locs dan direkt of blijven ze ook doorrijden? Dat laatste zou duiden op een te grote afremvertraging in de decoder.
En als je ze wel via koploper laat rijden, wanneer dat fenomeen zich voordoet dat ze langzaam doorrijden, rijden ze volgens het rijwindow in koploper dan ook nog steeds of staat daar de snelheid al op nul?

Ik denk dat je eerst veel gestructureerder de oorzaak moet zoeken, voordat je met mogelijke oplossingen aan de slag gaat. Het risico is namelijk best wel groot dat die mogelijke oplossingen maar schijn zijn en weer andere problemen veroorzaken.

En misschien kun je je database hier eens neerzetten. Hoewel ik niet echt geloof dat het een koploperprobleem is, zien we misschien toch iets geks daaarin.

Huub


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 14 nov 2011 10:18:47
Bericht:

Na allerlei testen blijkt dat de decoder geen stopopdracht krijgt of verwerkt.

In het rijwindow blijft de snelheid gelijk terwijl "staat stil" op het rijwindow van het treinstel wordt vermeld en het groene "go" sein brand! Dit ondanks het feit dat op hetzelfde rijwindow bij "ingesteld" en "werkelijk" de snelheid in dit geval "29" blijft,dus geen "0" in het stopstuk als ingestelde snelheid.

Vanavond decoder verwisselen. Dat is bij een Artitec DE2 een flinke klus.
Coen.


Reageer op auteur: hubertus
Gereageerd: 14 nov 2011 10:47:49
Bericht:

Ik zou nog maar even wachten met de decoder verwisselen.
Of reageert de decoder ook niet als je gewoon met je Lenz-regelaar aan het spelen bent?
Ik weet niet waar die testen uit bestaan, maar als de ingestelde snelheid 29 is, zal koploper ook geen stopopdracht verstuurd hebben. Dan zou de ingestelde snelheid 0 zijn.

Volgens koploper rijdt de trein dus nog, moet ook nog rijden met de ingestelde snelheid 29.
Nu verwacht koploper een bezetmelding, maar die komt maar niet.
Als dat te lang duurt zal er een foutmelding komen dat een trein ten onrechte stil staat in een blok. In het rijwindow van die trein komt dan "staat stil".
Dit duidt er op dat of je blokdefinities niet goed zijn, of je bezetmelder niet goed werkt, al dan niet in combinatie met bepaalde treinen. Dus dan komen we weer een heel stel berichten terug, komt de bezetmelder die koploper verwacht (onderin het rijwindow is dat te zien) overeen met de bezetmelder op je baan?
Zo ja, kijk dan in het testprogramma of die bezetmelding ook in koploper binnenkomt als je er met verschillende treinen overheen rijdt.

Huub


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 14 nov 2011 11:40:54
Bericht:

quote:
Oorspronkelijk geplaatst door Veroen
[brIn het rijwindow blijft de snelheid gelijk terwijl "staat stil" op het rijwindow van het treinstel wordt vermeld en het groene "go" sein brand! Dit ondanks het feit dat op hetzelfde rijwindow bij "ingesteld" en "werkelijk" de snelheid in dit geval "29" blijft,dus geen "0" in het stopstuk als ingestelde snelheid.



Coen,

Een klassiek en wel vaker voorkomend probleem. De trein komt niet aan op de melder die hij verwacht, dat kan verschillende oorzaken hebben, het spoor van de bezetmelder is te kort, en wordt alleen zogenaamd bezet gehouden door wielen met alleen antislipbandjes, er is dan geen contact. Of het deel voor de melder is een deel zonder detectie en wordt niet gevoed door een diode schakelng, waardoor de melder door de trein wordt overbrugd en voorzien van de hogere spanning, gevolg geen melding. Of nog veel simpeler de melding die wordt verwacht is de verkeerde en komt helemaal niet voor in dit spoor, of de volgorde is verkeerd.

Mvg
Wim.


Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 14 nov 2011 12:49:50
Bericht:

Huub en Wim,
Allereerst dank voor jullie meedenken en adviezen.
Ik heb de Littfinski RS8 al een keer omgewisseld maar zonder resultaat. Bij de overige loks - ook treinstellen - heb ik geen last. Van de DE2 heb ik inmiddels op de aangedreven assen waarop 1 slipbandje zit deze samengevoegd zodat de voorste as van het draaistel maakt aan beide zijde contact , op de 2e. as bevinden zich nu aan beide zijde de slipbandjes.
Ik heb zojuist via de lokprogrammer het analoog rijden en diverse instellingen zoals Zimo remmen etc. uitgezet.
Na de lunch maar weer testen.
Groet,
Coen.


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 14 nov 2011 13:19:33
Bericht:

Coen,

Dit heeft toch helemaal niets met de decoder te maken, de trein komt niet aan op de melder, koploper krijgt niet het signaal dat de trein op de melder is aangekomen, de snelheid blijft immers op 29 km/u staan, want rijstap 29 zal het wel niet zijn. De melding 'Staat stil'zegt zoveel dat de trein niet binnen een bepaalde tijd is aangekomen op zijn melder, dat kan als oorzaak hebben dat hij daadwerkelijk stilstaat, of dat hij wacht of kijkt naar de verkeerde melder. Anders gezegd hij rijdt misschien wel de verkeerde route en moet hij wel de andere kant op, maar onder in je rijwindow van de lok kun je zien op welke melder hij precies aan het wchten is.
Je moet dus kijken en onderzoeken waarom specifiek deze trein geen melding geeft.

Mvg
Wim.


Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 14 nov 2011 13:25:19
Bericht:

Beste Wim,
29 is inderdaad de km indicatie.
Er is sprake van ongecontroleerd doorrijden waarbij geen volgend blok in het rijwindow wordt aangegeven.
Coen.


Reageer op auteur: hubertus
Gereageerd: 14 nov 2011 14:40:21
Bericht:

Coen,

Wat bedoel je met ongecontroleerd rijden? Als ik lees wat je beschrijft, wordt de snelheid nog gewoon geregeld door koploper.
Koploper geeft toch aan dat de snelheid 29 km/u moet zijn? Die snelheid wordt dus ook gereden, totdat er een melding komt van de bezetmelder die koploper verwacht. Het probleem is dat die melding niet komt. En als dat te lang duurt, geeft koploper een waarschuwing dat de trein vermoedelijk ergens stil staat.
Mogelijke oorzaken van het niet melden van deze specifieke trein heeft Wim gegeven.

groet, Huub


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 14 nov 2011 17:17:51
Bericht:

quote:
Oorspronkelijk geplaatst door Veroen

Beste Wim,
29 is inderdaad de km indicatie.
Er is sprake van ongecontroleerd doorrijden waarbij geen volgend blok in het rijwindow wordt aangegeven.
Coen.



Coen ik ben bang dat je de situatie verkeerd beoordeeld.

Het onderstaande zie je waarschijnlijk in je rijwindow, waarbij je naar de verkeerde informatie kijkt.

Onder aan in de statusbalk in het tweede vakje zie je de melder waar koploper op staat te wachten om verder de rijweg af te kunnen handelen. In dit voorbeeld is dat melder 2.14



Zolang die melding niet komt zal de trein doorrijden, en uiteindelijk krijg je de melding dat de trein stilstaat. Immers de melder wordt niet bereikt binnen de gestelde tijd.
Dat is de situatie die jij beschrijft. Oorzaak moet je zoeken op de baan, bij die specifieke trein. Of in je database misschien rijd je trein wel de verkeerder kant uit en komt hij de melder helemaal niet tegen.

Mvg
Wim.




Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 14 nov 2011 19:34:06
Bericht:

Beste Wim,
Ik ga vanavond nog eens aan de slag. Ik heb inderdaad de indicatie welke door jou met blauw is omcirkeld gemeld.
Je hoort nog,
Coen


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 14 nov 2011 20:17:56
Bericht:

Coen,

En het belangrijkste staat in het ROOD omcirkelde. Dat is de bezetmelder die geactiveerd moet worden om de rijopdracht te kunnen vervolgen.

Mvg
Wim.


Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 15 nov 2011 00:28:06
Bericht:

Beste Wim,
Het is toch een technisch probleem met de terugmelding. Het voorste en middelste draaistel hebben een te lage weerstand. Pas als het achterste draaistel het stopstuk inrijdt wordt het treinstel pas gedetecteerd. Het voorste deel is dan alweer uit het stopstuk en staat dan stil op de uitrijwissel.
Ondanks het feit dat de RS8 kaart vlak bij het schaduwstation is gemonteerd blijft dit probleem zich ook na het wederom verwisselen van de RS8 kaart zich voordoen.
Omdat het 2e. treinstel waar zich dit probleem ook voordoet ook een Machimamotor heeft vermoed ik dat ook bij dit treinstel de weerstand te laag is.
Blijft de vraag waarom zich deze storing alleen bij de opstelsporen voordoet. Op de rest van de baan worden de beide treinstellen wel goed gedetecteerd.
Ik ga voor vanavond stoppen maar morgen weer verder,
Groet,
Coen.


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 15 nov 2011 00:33:45
Bericht:

Coen, beschrijf dan eens hoe het blok of de blokken in het spoor zijn aangebracht, met alle delen vermeld, ook de eventuele delen zonder melding.

Mvg
Wim.


Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 15 nov 2011 10:15:48
Bericht:

Beste Wim,
Het probleem doet zich voor op het schaduwstation, deze is als volgt ingericht:
Binnenmelder ( 60.1 ) voor inrijwisselstraat naar 6 opstelsporen met stopstukken
( 60.2 t/m 60.7 ) waarna uitrijwisselstraat naar volgend blok. De wisselstraten plus opstelsporen hebben geen bezetmelder.
Ik kan eventueel een poging wagen om mijn database op het forum te plaatsen.
Groet,
Coen.


Reageer op auteur: dentheo
Gereageerd: 15 nov 2011 10:44:01
Bericht:

quote:
Oorspronkelijk geplaatst door Veroen


( 60.2 t/m 60.7 ) waarna uitrijwisselstraat naar volgend blok. De wisselstraten plus opstelsporen hebben geen bezetmelder.




Ik denk dat er in de stukken zonder bezetmelder een diodecombinatie als spanningsval in de spanningstoevoer moet. Nu is de rijspanning op dat deel iets hoger dan op de delen met bezetmelder.
Daardoor nemen doorverbonden draaistellen de meeste stroom op de sporen zonder bezetmelder en worden bijna niet gedetecteerd.

Theo vanop de heide.
N+SX+kpl+kplRsd


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 15 nov 2011 11:19:58
Bericht:

Coen,
In dit bericht heb ik je de mogelijke oorzaken aangegeven Geplaatst - 14 nov 2011 : 11:40:54

Daar is de diodeschakeling voor de spanningsval op de niet gedetecteerde baandelen al besproken. Ik denk dus zomaar dat je nu deze baandelen rechtstreeks aan de boosterspanning hebt aangesloten. Zet daar een diodeschakeling tussen en ik denk zomaar dat het gehele probleem dan is opgelost en de trein netjes op de juiste plaats bezetmeld.
http://rosoft.biedmeer.nl/Webwinkel-Product-2146797/DiodeSchakeling.html

Mvg
Wim.


Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 15 nov 2011 13:07:26
Bericht:

Beste Wim en Theo,
Een logisch verhaal waarin ik mijn probleem volledig herken.

Ik wil nu de rechtstreeks aangesloten sporen voorzien van een diodeschakeling. Kan ik volstaan met alleen de aanvoerdraad die later gesplitst wordt naar de opstelsporen te voorzien van de diodeschakeling. Mijn versterker heeft een vermogen van 4 amp. Ik heb maar een spoor geisoleerd. Zou dat problemen opleveren. Ik kan mij voorstellen dat ik beide sporen moet isoleren.
Ik zie op de site van Wim het component staan. Ik neem aan dat de plus/minzijde aangesloten wordt op de rails.
Groet,
Coen.


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 15 nov 2011 14:01:02
Bericht:

quote:
Oorspronkelijk geplaatst door Veroen

Beste Wim en Theo,
Een logisch verhaal waarin ik mijn probleem volledig herken.

Ik wil nu de rechtstreeks aangesloten sporen voorzien van een diodeschakeling. Kan ik volstaan met alleen de aanvoerdraad die later gesplitst wordt naar de opstelsporen te voorzien van de diodeschakeling. Mijn versterker heeft een vermogen van 4 amp. Ik heb maar een spoor geisoleerd. Zou dat problemen opleveren. Ik kan mij voorstellen dat ik beide sporen moet isoleren.
Ik zie op de site van Wim het component staan. Ik neem aan dat de plus/minzijde aangesloten wordt op de rails.
Groet,
Coen.



Coen, de diodeschakeling komt in 1 van de draden naar de sporen, je kunt volstaan met 1 diodeschakeling per booster.
Je sluit hen hetzelfde aan als een meldersectie de isolatie heb je daarvoor al in je baan zitten, 1 van de spoorstaven loopt nu ononderbroken door en 1 kant van de rails heb je nu voorzien van melders.

Mvg
Wim.


Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 17 nov 2011 10:11:31
Bericht:

Wim,
Gisteravond op onze club jouw oplossing besproken. Volgens de technische jongens zit er een foutje in de tekening. Uitgaande van een normale diodebrug zouden niet de wisselstroompolen maar de gelijkstroompolen gebruikt moeten worden. Via de wisselstroompolen zou de stroomdoorvoer door de 2e. diode geblokkeerd worden.
Of is hier sprake van een speciale schakeling in de door jou aangeboden gelijkrichtmodule!
Wat denk je hiervan?
Ik heb het probleem voorlopig opgelost door de beide treinstellen in het schaduwstation een stopverbod te geven.
Groet,
Coen.


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 17 nov 2011 10:43:27
Bericht:

Tja Coen,

De diodeschakeling is gewoon goed, misschien dat de technische jongens eens verder moet kijken.
Dan zouden er misschien wel een paar honderd banen een verkeerde oplossing gebruiken.



Mvg
Wim.




Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 17 nov 2011 11:49:10
Bericht:

Wim,
Ik zie nu dat de plus en min zijn doorverbonden.
De afbeelding van de diodebrug was niet compleet.Ik heb onze technische jongens ( oud leraren MTS Nijmegen.) dus fout geinformeerd.Vandaar mijn opmerking!

Ik heb zelf ong.6 exemplaren nodig ( 4 voor wisselstraten en 2 voor 2 x 6 opstelsporen ).
Ik verzamel binnen onze club nog een paar geinteresseerden zodat we de bijkomende kosten kunnen delen.
Je hoort nog van mij.
Coen.


Reageer op auteur: dentheo
Gereageerd: 17 nov 2011 14:20:50
Bericht:

quote:
Oorspronkelijk geplaatst door Veroen



Ik heb zelf ong.6 exemplaren nodig ( 4 voor wisselstraten en 2 voor 2 x 6 opstelsporen ).




Je kan die allemaal op dezelfde brug aansluiten. Alhoewel als de afstand te groot is kan je beter splitsen, zo duur zijn die dingen niet.

Theo vanop de heide.
N+SX+kpl+kplRsd


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 19 nov 2011 18:03:25
Bericht:

Vandaag 10 gemodificeerde diodebruggen van Wim binnengekregen. Eerste exemplaar ingebouwd, probleem opgelost! Alle loks en treinstellen stoppen meteen als zij het stopstuk binnenkomen. Vanavond andere serie opstelsporen aanpassen.
Nog een vraagje. Is het aan te raden om ook de wisselstraten die rechtstreeks op de versterker zijn aangesloten van een diodebrug te voorzien?
Groet,
Coen.


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 19 nov 2011 18:24:04
Bericht:

Ja, alles zonder detectie moet je via de diodeschakeling aansluiten.

Mvg
Wim.



Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 06 dec 2011 21:12:18
Bericht:

Alle rechtstreeks op de versterkers aangesloten heb ik voorzien van diodeschakelingen en alle loks en treinstellen stoppen mooi in het stopstuk.

Bij het inschakelen van mijn baan gaan sommige loks ongecontroleerd rijden. Ik kan ze alleen stoppen door de spanning volledig uit te schakelen, zoals ik al eerder omschreef.
Ik vermoed dat de communicatie tussen de computer en de centrale de oorzaak is. Moet ik nog extra programma' s installeren?
Ik rij al jaren met koploper maar sedert mijn nieuwe computer heb ik hier last van.
Iemand nog een idee?
Coen.


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 06 dec 2011 21:44:26
Bericht:

In CV29 het analoog bedrijf uitschakelen in de decoders van de treinen die spontaan gaan rijden. Veel voorkomend probleem met een eenvoudige oplossing.

Mvg
Wim.


Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 07 dec 2011 14:19:52
Bericht:

Wat ik zojuist heb geconstateerd is dat de aangesloten Lenz LH100 waarschijnlijk invloed op het plotseling ongecontroleerd rijden heeft.
Als Koploper draait krijg ik met de handregelaar bijna geen adres ingetoetst.
Zet ik koploper helemaal uit dan heb ik dit probleem niet. Ik heb de handregelaar in Koploper aangemeld onder adres: 2.
Groet,
Coen.


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 07 dec 2011 14:39:46
Bericht:

Coen,

Dat lijkt me sterk dat dit het ongecontroleerd rijden veroorzaakt.

Mvg
Wim.


Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 07 dec 2011 16:15:47
Bericht:

Wim,
Ik ga bij alle loks de CV29 dan maar aanpassen naar "niet analoog" kijken of dit helpt.
Toch raar dat ik de handregelaar niet behoorlijk kan gebruiken als Koploper aanstaat.
m.vr.gr.
Coen.


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 07 dec 2011 16:22:23
Bericht:

Coen,

Dat heeft een geheel andere oorzaak, welke Paul je waarschijnlijk perfect kan uitleggen.

Mvg
Wim.


Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: dentheo
Gereageerd: 07 dec 2011 17:25:58
Bericht:

quote:
Oorspronkelijk geplaatst door Veroen


Als Koploper draait krijg ik met de handregelaar bijna geen adres ingetoetst.
Zet ik koploper helemaal uit dan heb ik dit probleem niet. Ik heb de handregelaar in Koploper aangemeld onder adres: 2.




Als handregelaar in koploper gedefinieerd is, moet je de lok aan de handregelaar toewijzen via koploper rijwindow lok.
Geen adressen ingeven in handregelaar, tenminste zo werkt het bij mij.

Theo vanop de heide.
N+SX+kpl+kplRsd


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 08 dec 2011 10:02:10
Bericht:

Beste Theo,
Ik heb op een rijwindow gekeken maar zie niet hoe ik de lok aan de handregelaar moet toewijzen.
Waar kan ik dit vinden?
Coen.


Reageer op auteur: dentheo
Gereageerd: 08 dec 2011 10:57:52
Bericht:

In het rijwindow van de lok op tabblad 1 zie je het vakje handregelaar.
Indien je lok niet op automatisch rijden staat, dan kun je met het pijltje kiezen voor de handregelaar die je wil koppelen.

Alle bevelen van die handregelaar worden daarna door koploper netjes doorgestuurd naar de lok.
Doe je dat met meerdere loks dan neemt koploper automatisch je laatste keuze en vergeet de vorige, die hoef je niet uit te zetten. Mag wel natuurlijk.


Theo vanop de heide.
N+SX+kpl+kplRsd


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 08 dec 2011 15:55:50
Bericht:

Kijk vandaar dat ik de instelling niet vond. Alle loks staan op automatisch rijden. Vanavond testen!
Bedankt en groet,
Coen.


Reageer op auteur: PaHaSOFT
Gereageerd: 08 dec 2011 18:13:02
Bericht:

quote:
Oorspronkelijk geplaatst door dentheo

In het rijwindow van de lok op tabblad 1 zie je het vakje handregelaar.
Indien je lok niet op automatisch rijden staat, dan kun je met het pijltje kiezen voor de handregelaar die je wil koppelen.
Thoe,

Niet waar!!

Aan een lok die automatisch rijdt kan je ook een handregelaar toekennen. Er is hier 1 maar: de lok moet wel stil staan.

Mvg,
Paul.


Reageer op auteur: Veroen
Gereageerd: 09 dec 2011 17:25:55
Bericht:

Na alle diodeschakelingen te hebben geplaatst en alle bij loks cv29 aangepast de hele middag geen storingen meer. De treinen remmen nu ook mooier af dan voorheen.
Paul ,Wim en Huub bedankt en goed weekend,
Coen.


Reageer op auteur: dentheo
Gereageerd: 09 dec 2011 19:38:50
Bericht:

quote:
Oorspronkelijk geplaatst door PaHaSOFT


Aan een lok die automatisch rijdt kan je ook een handregelaar toekennen. Er is hier 1 maar: de lok moet wel stil staan.




Sorry, is mijn standaard manier van doen, automatisch rijden af, en daarna overnemen.
Dan gaat hij zeker niet "lopen" terwijl ik met een andere lok nog rangeer.

Theo vanop de heide.
N+SX+kpl+kplRsd


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 09 dec 2011 19:46:37
Bericht:

Theo,

Zolang er een handregelaar aan de lok is toegekend, dus eigenlijk een ander decodernummer zal de lok nooit in automatisch bedrijf wegrijden. Hij zal dan alleen rijden als jij aan de knop van je handregelaar draait.
Dus je praat op een andere golflengte of je weet niet hoe het werkt.

Mvg
Wim.


Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: dentheo
Gereageerd: 10 dec 2011 00:02:40
Bericht:

Verkeerd verstaan of te vroeg gereageerd.
Als de trein automatisch in de bundel binnenkomt, wacht hij een bepaalde tijd.
Ik knip hem uit automatisch omdat ik niet direct overneem, maar met de handregelaar met een andere lok nog rij op dat moment.
Doe ik dat niet, dan gaat hij misschien weer op stap als er iets "misloopt" bij mijn rangeren.

Theo vanop de heide.
N+SX+kpl+kplRsd


Koploperforum Digitale Treinbesturing : https://www.koploperforum.nl/

© EKweb 2006

Sluit venster