Print deze pagina | Sluit het venster

Wisselstraat bezet

Geprint door: Koploperforum Digitale Treinbesturing
Webadres onderwerp: https://www.koploperforum.nl/topic.asp?TOPIC_ID=3443
Geprint op: 10 jun 2026

Onderwerp:


Auteur onderwerp: Harald en Alex
Onderwerp: Wisselstraat bezet
Geplaatst op: 26 jul 2011 22:48:02
Bericht:

Hallo

Bij onze baan doet zich op een paar punten het volgende voor:

De trein rijdt een blok binnen met op het eind een wissel.Deze wordt bezet aangegeven en de trein remt af in het begin van het blok.Rijdt langzaam door tot de melder voor de wissel en dan wordt de wissel vrij gegeven.Als er op de wissel geklikt wordt en handmatig vrij gegeven reageerd de trein ook direct en versneld weer.Wat moeten we waar veranderen om hier af te komen?

Alvast bedankt voor de hulp.

Harald & Alex

Reacties:


Reageer op auteur: carel richters
Gereageerd: 27 jul 2011 16:09:28
Bericht:

Hallo Harald en Alex,

Op jullie vraag is niet zonder meer een antwoord te geven. Dit kan verschillende oorzaken hebben. Waarom dit zo is, kan ik pas beoordelen, als ik jullie baan heb gezien en jullie aangeven, waar dit optreedt. Stuur een backup van jullie baan bij, dan zal ik er naar kijken.

Mvrgr
Carel


Reageer op auteur: phdirk
Gereageerd: 27 jul 2011 17:06:49
Bericht:

Hallo Harald en Alex,

Het kan te maken hebben met het feit dat er nog geen keuze is gemaakt voor het blok waar de trein naartoe moet rijden. De trein remt dan af tot bekend is op welk spoor hij verder kan. Zodra dat is vrijgegeven trekt de trein weer op. Ik zie dat op mijn baan ook wel gebeuren. Op die manier werkt het in spoor nS ook. Dat is in te stellen met het aantal blokken vooruit reserveren, maar dat stond, als ik me goed herinner al op één extra blok. Zoals Carel al zei, helpt het om je nieuwste database op het forum te zetten, zodat we mee kunnen kijken.

Met beste groeten
Dirk
HO=TC


Reageer op auteur: Harald en Alex
Gereageerd: 27 jul 2011 19:13:49
Bericht:

Hallo

Het komt dus voor van blok 136 naar blok 135 met zijspoor blok 126 en van blok 135 naar blok 151 en 128 en terug naar 131 en dan nog van 129 en 101 naar 22 en 104.

We doen de database er bij

[

Download Attachment: haraldenalexRH25-07-2011_20110726_220541.bck
105,78 KB


Reageer op auteur: Harald en Alex
Gereageerd: 27 jul 2011 21:43:47
Bericht:

En opgelost

We hadden in een wisselstraat een wissel teveel geselecteerd.Nu rijdt het goed door.Bedankt voor de reacties.

Harald & Alex


Koploperforum Digitale Treinbesturing : https://www.koploperforum.nl/

© EKweb 2006

Sluit venster