|
wisselstraat configuratie
Geprint door: Koploperforum Digitale Treinbesturing
Webadres onderwerp: https://www.koploperforum.nl/topic.asp?TOPIC_ID=3388
Geprint op: 10 jun 2026
Onderwerp:
Auteur onderwerp: Jan_Manail
Onderwerp: wisselstraat configuratie
Geplaatst op: 05 jun 2011 21:21:12
Bericht:
Hallo forum leden,
ben bezig om mijn nieuwe baan aan te sturen met koploper. Heb helaas problemen met het configureren van de wisselstraat. Voordat er over de wisselstraat gereden wordt is het de bedoeling dat de wisselstand al goed staat voor het daarop volgend blok. Helaas veranderd de stand van de wissels als de wisselstaat bereden wordt.Zie attachment. De treinen in de buitenbaan rijden goed. Het probleem doet zich voor van blok 20 via 21 (wisselstraat) naar blok 11 of 12. Zodra de engelse wissel wordt bereden springt deze in de correcte stand en doet de trein ontsporen. Alvast bedankt voor een goed advies; MvG, Jan
Download Attachment: Ruud.bck 30,7 KB
Reacties:
Reageer op auteur: phdirk
Gereageerd: 05 jun 2011 21:55:47
Bericht: Hallo Ruud,
Alvast even een schot voor de boeg. Heb je de wissels in de goede stand in het baanplan opgenomen. Een fout die veel gemaakt wordt, is dat gedacht wordt dat de trein de richting van het blauwe been van de wissel oprijdt, maar de trein rijdt het zwarte been op. Het zwarte been is dus het actieve been. Verder kan het zijn dat de wissels te vroeg worden vrijgegeven. Normaal wordt de wisselstraat vrijgegeven als de trein de laatste bezetmelder in het blok achter de wisselstraat bereikt. Als dat blok erg kort is, wordt de wisselstraat al vrijgegeven als de trein nog op de wissels staat. je kunt dit verhelpen door de wissels uit te rusten met bezetmelders en deze te gebruiken om de wisselstraat vrij te geven.
Met beste groeten Dirk HO=TC
Reageer op auteur: Jan_Manail
Gereageerd: 05 jun 2011 22:08:59
Bericht: Hallo Dirk,
bedankt voor reactie! De wissels staan in de goede rust stand en in de wisselstraat heb ik al een detectie opgenomen. MvG, Jan
Reageer op auteur: Wim Romijn
Gereageerd: 05 jun 2011 22:22:37
Bericht: Hallo Jan,
Doordat je de wisselstraat een bloknummer hebt gegeven kan je in de problemen komen, waarom je blok 21 hebt gemaakt is mij onduidelijk. Koploper schakelt de wisselstraat pas als hij in blok 21 is aangekomen en bepaald heeft of er naar blok 11 of 12 gereden gaat worden, dat is dus te laat want dan staat de lok al op de wissel.
Je kan dit oplossen door blok 21 te verwijderen of bij de aanvullende blokgegevens deze een lengte te geven, nu staat er 999 cm., dat er nooit gestopt gaat worden of een variabele route aan te maken met een stopverbod in blok 21. Dan wordt namelijk vanuit blok 20 de wissel geschakelt naar blok 21 en 11 of 12.
Mvtgr,
Wim Romijn. H0 - IB - loconet
Reageer op auteur: Jan_Manail
Gereageerd: 06 jun 2011 21:00:21
Bericht: Hallo Wim, heb stop verbod gegeven in blok 21 maar dit heeft helaas niet geholpen. Ook het veranderen van de bloklengte gaf geen goed resultaat. Op jouw advies heb ik blok 21 gewist en nu gaat het rijden naar behoren. Hartelijk dank en kan nu gelukkig verder! MvG, Jan
Koploperforum Digitale Treinbesturing : https://www.koploperforum.nl/
© EKweb 2006
|