1 bezetmelder op het rangeerterrein: hoe instellen?
Geprint door: Koploperforum Digitale Treinbesturing
Webadres onderwerp: https://www.koploperforum.nl/topic.asp?TOPIC_ID=3382
Geprint op: 10 jun 2026
Onderwerp:
Auteur onderwerp: berttrein
Onderwerp: 1 bezetmelder op het rangeerterrein: hoe instellen?
Geplaatst op: 29 mei 2011 15:56:09
Bericht:
Hallo,
Ik heb op mijn baan 4 opstelsporen (Doodlopend) waar ik maar 1 bezetmelder per blok heb geplaatst omdat dit op een rangeerterrein ligt.
Hoe stel ik nu voor deze sporen in dat de treinen die hier komen (alleen duwend) hier op een goede manier mee omgaan?
Wederom dank!
Groeten Bert
Reacties:
Reageer op auteur: phdirk
Gereageerd: 29 mei 2011 21:32:30
Bericht:
Hallo Bert,
Je kunt, in afwijking van de gebruikelijke manier met twee bezetmelders, gebruik maken van één bezetmelder per blok. Die bezetmelder is dan ook meteen de stopmelder, waarop de trein stopt. Om ervoor te zorgen dat het stoppen netjes gebeurt, moet de trein met een snelheid de stopmelder inrijden, die kleiner is dan de minimumsnelheid van de trein. Dat kun je bijvoorbeeld bereiken door een lage maximumsnelheid in te stellen in die blokken, maar er zijn ook andere manieren, bijv door de nieuwe dynamische snelheidsinstelling. Je kunt het dan zelfs per trein instellen.
Waarschijnlijk zijn het korte blokken, waarin je dit wilt toepassen. Het is dan verstandig om bij [Aanvulling blokgegevens] onder [Onderhouden] op te geven dat het voorgaande blok bezet moet blijven bij te lange treinen.
Ik heb op deze manier de opvangblokken bij mijn kopsporen gemaakt en dat werkt prima. De opvangsporen zijn bedoeld om een loc, die afkoppelt op het kopspoor, op te vangen. Ik rij wel met volledig gedetecteerde treinen, zodat ook de laatste wagon (= de eerste bij duwen) de bezetmelder activeert.
Met beste groeten
Dirk
HO=TC