Print deze pagina | Sluit het venster

Schaduwstation

Geprint door: Koploperforum Digitale Treinbesturing
Webadres onderwerp: https://www.koploperforum.nl/topic.asp?TOPIC_ID=3362
Geprint op: 10 jun 2026

Onderwerp:


Auteur onderwerp: Colman
Onderwerp: Schaduwstation
Geplaatst op: 15 mei 2011 11:33:30
Bericht:

Hallo collega's

Ik heb twee schaduwstations die in beide richtingen kunnen bereden worden. Bij het opstarten van Koploper heb ik geen indicatie meer in welke richting de treinen staan en naar welk baanvak ik deze moet laten vertrekken. Door de opbouw van de scenery het ik geen zicht meer op dit gedeelte.
Iemand een praktischer oplossing hiervoor dan onder de tafel te kruipen ?

William

Reacties:


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 15 mei 2011 11:54:05
Bericht:

William, als het goed is onthoud koploper dat allemaal voor je en kun je gewoon verder gaan met automatisch rijden, vanuit je schaduwstation.

Je kunt trouwens in je rijwindow van je lok zien waar hij vandaan is gekomen, dus wat zijn vorige rijopdrachten zijn geweest.

Klik rechts op het vakje huidig blok en selecteer dan de afgelegde weg. Hoef jij niet meer onder je baan te kruipen en kun je zien waar hij vandaan is gekomen en wat de rijrichting was.

Mvg
Wim.


Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: dentheo
Gereageerd: 15 mei 2011 12:21:05
Bericht:

William,

Dat verbaast mij.
Bij mij is koploper dat nog nooit vergeten....
Hoe stop jij de treinen en sluit koploper af ?
En vroeger was dat niet zo ?
Iets verandert aan het computersysteem ?

Theo vanop de heide.
N+SX+kpl+kplRsd


Reageer op auteur: Colman
Gereageerd: 15 mei 2011 12:53:11
Bericht:

Bedankt Theo en Wim

Ik sluit vermoedelijk niet goed af want na het opstarten geeft het aanklikken van het vakje huidig blok de teksten "afgelegde weg" in grijs. Wanneer ik zinnens ben om af te sluiten laat ik de treinen die in het schaduwstation binnenrijden normaal stoppen op de stopmelder en dan kies ik de bewuste loc en kies: "stop automatisch rijden". Dit om te vermijden dat vooraleer alle loc's netjes in het schaduwstation staan er toch weer automatisch vertrekken.
Op die manier heb ik steeds een mooi opgeruimde baan en geef ik bij het herstarten iedere loc weer een vertrekopdracht naar het volgend blok en daar zit dan het probleem.
Maar ik heb begrepen dat dit niet de juiste manier is ?
Graag een woordje uitleg hierover .

Vriendelijke dank voor de reacties

William


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 15 mei 2011 13:02:16
Bericht:

William,

Dat is inderdaad niet de juiste manier. Zodra je de trein uit automatisch bedrijf neemt verliest hij al zijn gegevens.

Als je van je schaduwstation blokken opstelspoor blokken maakt, kun je koploper afsluiten door van automatisch rijden over te gaan naar rijden naar opstelsporen. Rijden naar opstelsporen sneltoets (f7)


Mvg
Wim.

Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: Colman
Gereageerd: 15 mei 2011 18:07:07
Bericht:

Bedankt (weeral), Wim

Ik dacht al dat ik iets fout deed.


Groeten

William


Reageer op auteur: Colman
Gereageerd: 15 mei 2011 23:48:06
Bericht:

Toch blijkt het niet te lukken : de schaduwsporen zijn herbenoemd tot opstelsporen bij "onderhouden blokken" Ik doe een proefrit en laat alle locs die in het schaduwstation staan vertrekken via automatisch rijden. Wanneer ik nu het icoon "rijden naar opstelsporen" aanklik gaat het automatisch rijden verder maar wanneer een loc op zo'n opstelspoor komt stopt hij en begint zijn ingestelde wachttijd af te tellen en bij 0 gaat ie gewoon weer rijden. Wel kan ik de afgelegde weg zien wanneer ik de treinen stop met de knop "niet rijden" alle locs stop nadat ze hun gereserveerde route hebben afgewerkt.
Mogelijk moet er nog ergens iets worden ingesteld maar in de handleiding vind ik niets terug wat F6 en F7 betreft behoudens dat het zou moeten werken.

Wat moet ik nog instellen ?

Bedankt voor de goede raad

William.


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 16 mei 2011 00:22:23
Bericht:

William,

Je hoeft alleen bij aanvullende blokeigenschappen aan te vinken dat het een opstelspoor(blok) is, en als je wil stoppen met automatish rijden hoef je alleen maar f7 te drukken, zodra de lok het opstelspoor bereikt zal hij dat melden en niet meer verder rijden.

Je kunt ook even je database plaatsen dan kijken we hem even na voor je.

Mvg
Wim.

Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: dentheo
Gereageerd: 16 mei 2011 09:26:56
Bericht:

quote:
Oorspronkelijk geplaatst door Colman

Toch blijkt het niet te lukken : de schaduwsporen zijn herbenoemd tot opstelsporen bij "onderhouden blokken"



NIET herbenoemen, gewoon vinkje onder aanvullende blokeigenschappen.
Dit voor elk blok waar je de trein wil stilzetten. Of neem het blok juist achter het schaduwstation... dan valt ook alles stil.

Theo vanop de heide.
N+SX+kpl+kplRsd


Koploperforum Digitale Treinbesturing : https://www.koploperforum.nl/

© EKweb 2006

Sluit venster