Print deze pagina | Sluit het venster

Koploper i.s.m. Intellibox 2

Geprint door: Koploperforum Digitale Treinbesturing
Webadres onderwerp: https://www.koploperforum.nl/topic.asp?TOPIC_ID=2891
Geprint op: 10 jun 2026

Onderwerp:


Auteur onderwerp: Sendrum
Onderwerp: Koploper i.s.m. Intellibox 2
Geplaatst op: 31 jul 2010 16:15:37
Bericht:

Beste forumleden,
Ik rij al een aantal jaren tot volle tevredenheid met Koploper, waarbij de baan aangestuurd wordt door de Intellibox van Uhlenbrock.
Enige weken geleden heb ik de Intellibox2 aangeschaft, maar nu gaan er geluiden dat die niet in kombinatie kan met Koploper. Zijn er in het forum al leden die hier ervaring mee hebben?

Reacties:


Reageer op auteur: C_Jabaaij
Gereageerd: 31 jul 2010 16:30:13
Bericht:

Sendrum??,

Als dit je naam is? Ondertekening met een naam wordt hier wel gewaardeerd.

Heb je het al geprobeerd?
Je hebt de Intellibox II en Koploper, dus wat let je?
Wel Loconet als protocol gebruiken.

Koos Jabaaij.


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 31 jul 2010 17:24:16
Bericht:

Hi onbekende, en wie brengt deze geruchten dan in de wereld.
De IBII is net zoals de IB-Basic een LocoNet centrale met meer mogelijkheden dan zijn kleinere broertje. Werkt gewoon, maar wel via het LOCONET protocol en niet meer via P50xa of b.

Mvg
Wim.


Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: Spoor1
Gereageerd: 31 jul 2010 19:31:45
Bericht:

Je kiest in Koploper voor LocoNet en geeft de juiste poort op.
Verder zijn de aanstuurmogelijkheden gelijk aan de IB-Basic.

Groetjes Robby


Reageer op auteur: Sendrum
Gereageerd: 29 aug 2010 11:08:47
Bericht:

Beste forumleden,

Sorry dat ik even niet gereageerd heb, maar door omstandigheden heb ik me even niet met de treinenhobby bezig kunnen houden. Ik heb het advies van Wim en Robby opgevolgd en in Koploper "digitaal systeem" gewijzigd in Loconet en de poort op COM3 gezet.
Bij het opstarten kreeg ik toen een aantal medlingen dat de decoderstappen van bepaalde locs niet juist waren. Dit bleken locs die ik eerder had geijkt. Om toch door te gaan heb ik de decoderstappen aangepast aan die op de IB2.
Wederom opgestart en op dat moment was er verbinding tussen Koploper op de PC en de IB. Automatisch rijden opgestart en nu krijg ik medlingen dat de locs ten onrechte blijven staan in het vertrekblok terwijl de rijweg helemaal goed ingesteld staat, de wisselsymbolen op de IB ook de stand van Koploper aangeven, de snelheid van de rijregelaar zie je oplopen en dan toch deze melding. Wie kan mij vertellen wat daar de oorzaak van is.
met vriendelijke groet,
Albert Verschut
Gouda


Reageer op auteur: bellejt
Gereageerd: 29 aug 2010 12:02:43
Bericht:

kijk eens in de rubriek : instellingen per database Algemeen 2.Daar kan je dat aanpassen.Mss staat er een heel korte tijd ingesteld.

greetings,groetjes,salutations,Johnny T


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 29 aug 2010 12:40:23
Bericht:

Albert,

Heb je in de Intellibox II het juiste protocol en de juiste decoderstappen opgegeven bij je lokadres. Want de melding die je krijgt wijst daar op dat dit niet het geval is.

Mvg
Wim.

Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: Sendrum
Gereageerd: 29 aug 2010 14:55:54
Bericht:

Wim,

Als het protocol "Loconet" is, dan heb ik dat er in staan. Ik kreeg daarna inderdaad wat meldingen van locs waarvan het aantal rijstappen niet zou deugen, dus ook die heb ik aangepast en daarna kreeg ik dus wel "verbinding" tussen Koploper en de IB2, alleen toen manifesteerde het feit zich dat na het instellen van de rijweg de melding verscheen dat de loc ten onrechte bleef bleef staan, ondanks dat de rijregelaar duidelijk aangaf dat de snelheid opliep.
Ik weet niet of er binnen dit forum ook telefonische ondersteuning gegeven wordt, zoja, dan zou ik daar graag gebruik van willen maken.



Met vriendelijke groet,
Albert Verschut
Gouda


Reageer op auteur: Spoor1
Gereageerd: 29 aug 2010 16:15:22
Bericht:

Albert,

Default staat de IB2 ingesteld op Motorola nieuw.
Wijkt de decoder type hiervan af dan moet je die in Koploper als wel in de IB2 instellen.
Er blijken verder nog een aantal bugs in de IB2 te zitten, hiervoor komt t.z.t een software update.


Groetjes Robby


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 29 aug 2010 22:31:04
Bericht:

Albert, dat zeg ik je niet en dat vraag ik ook niet.
In je lok zit een decoder die is geschikt voor een bepaald protocol bijvoorbeeld DCC, maar als je in de Intellibox gekozen hebt voor een ander protocol bijvoorbeeld motorola, dan zal de decoder daar niet op werken, en zal koploper wel de snelheden sturen aan de centrale en die zal ze ook ontvangen en uitzenden op de rails, maar de decoder zal daar niets van begrijpen en zal dan ook niet gaan rijden, en na 90 sec geeft koploper dan de melding dat de trein stilstaat.

Eerst de Intellibox op de juiste manier instellen, dus per decoder, of als je alleen maar DCC decoder gebruikt kiezen voor DCC als default protocol en standaard met 28 stappen. Als je dat gedaan hebt zal het ook daadwerkelijk rijden, en begrijpt de decoder in de lok ook wat de Intellibox tegen hem aan het vertellen is.

Mvg
Wim.


Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: Spoor1
Gereageerd: 31 aug 2010 18:11:17
Bericht:

Albert,

Vanaf de site van Uhlenbrock is een nieuwe update voor de IB2 te downloaden.
Lost een aantal bugs op.


Groetjes Robby


Reageer op auteur: Wim Ros
Gereageerd: 31 aug 2010 19:24:56
Bericht:

Alleen geen problemen die veroorzaakt worden door foutieve of onjuiste instellingen door de gebruiker zelf.

Mvg
Wim.


Alleen de waarheid ligt in het midden

s88SD16-n s88XPressNetLI LocoNet-Interface s88LN xTreme Keerlus


Reageer op auteur: Sendrum
Gereageerd: 08 sep 2010 10:58:55
Bericht:

Wim, ik heb nu alle decoders in zowel de IB2 als in Koploper aan elkaar gelijk gemaakt en zodra de baan weer helemaal angesloten is zal ik controleren of alles nu goed werkt. Tot dusver bedankt voor je adviezen en ik hou het forum op de hoogte van mijn bevindingen.

Met vriendelijke groet,
Albert Verschut
Gouda


Reageer op auteur: Sendrum
Gereageerd: 08 sep 2010 11:00:30
Bericht:

Rob, bedankt vor de tip, ik zit te wachten op een nieuwe PC en als die geinstalleerd is zal ik meteen de update op de IB2 uitvoeren.

Met vriendelijke groet,
Albert Verschut
Gouda


Koploperforum Digitale Treinbesturing : https://www.koploperforum.nl/

© EKweb 2006

Sluit venster